sobota, 28 marca 2015

C.C. Hunter - Szepty o wschodzie księżyca. Wodospady Cienia

Szepty o wschodzie księżyca


Tytuł oryginalny: Whispers at Moonrise
Seria:   Wodospady cienia
Autor: Hunter C. C.
Wydawca:  Wydawnictwo Feeria       
Data premiery:    2015-03-26
Ilość stron:      400
Rok wydania:   2015
Cena detaliczna:  34,90 zł


Po przerwie trwającej wieki znów wracam do blogowania. Przychodzę do was z nową świeżutką recenzją. Wydawnictwo Feeria umożliwiło mi zapoznanie się z kolejnymi losami mojej ulubionej bohaterki, czyli Kylie Galen. Postaram się, żeby moja opinia nie zawierała spoilerów. Prezentuję wam oto czwartą część serii Wodospadów Cienia, czyli 'Szepty o wschodzie księżyca'

Kylie w końcu wie, kim tak na prawdę jest. Niby ta informacja miała ułatwić dziewczynie dalsze życie, ale... nic nigdy nie jest takie jakbyśmy tego chcieli. Świat nastolatki pełny jest pytań  i więcej w nim zagadek, niż odpowiedzi. Jakby tego było mało informacje posiada tylko organizacja JBF, która coraz intensywniej interesuje się Kylie i proponuje jej udział w ryzykownych badaniach. Wszystko to  jeszcze bardziej komplikuje fakt, iż zaczynają nawiedzaćt ją duchy żyjących... na przykład naszej ukochanej Holiday. I gdyby było wam mało wrażeń - na to wszytko nakładają się problemy miłosne z Lucasem w roli głównej.


Jestem zdania, że Szepty o wschodzie księżyca to najlepsza jak na razie część Wodospadów Cienia. Moje wymagania wobec autorki rosną z książki na książkę, a pani Hunter dzielnie sobie z tym radzi. Powieść jak zawsze mnie zachwyciła. Styl pisania i kreowania postaci, w którym została utrzymana seria bardzo przypadł mi do gustu. Wielkie brawa należą się za wspaniałych, rozwiniętych, wyrazistych i inteligentnych bohaterów. Zabawne i niezwykle proste, a niekiedy nawet sprośne dialogi powodują, że akcja powieści staje się bardzo naturalna i rzeczywista. Akcja nieustannie pędzi do przodu, nie dając czytelnikowi chwili wytchnienia, a fabuła jest solidnie dopracowana i widać, że autorka wszytko dokładnie zaplanowała. Wszystko idealnie łączy się w znakomitą całość. 
Mogło by się wydawać, że istnieje już z milion takich samych opowieści o nadnaturalnym świecie i wszystkie tematy są już oklepane. Seria pani C.C. Hunter udowadnia, że z pozornie 'mainstream'owego' tematu można stworzyć niezwykły świat pełen nowości i zagadek. Z pozoru schematyczna historia, przeradza się w coś niesamowitego i tajemniczego. A jeśli myślicie, że Wodospady Cienia to kolejny trójkąt miłosny dla nastolatek, to jesteście w BŁĘDZIE. Romans i miłość są tylko dodatkiem do cudownej powieści jaką jest Szepty o wschodzie księżyca. Tę książkę polecam każdemu czytelnikowi niezależnie od wieku i płci. Jestem zachwycona nie tylko tą częścią, ale całą serią Wodospadów Cienia i otwarcie przyznaje, że jest to obecnie moja ulubiona seria. Z niecierpliwością czekam na niestety ostatnią już cześć tej przygód Kylie Galen.  


Moja osobista ocena 6

Za możliwość przeczytania i wyrażenia swojej opini dziekuję Wydawnictwu Feeria Young

3 komentarze:

  1. Oj, zdecydowanie nie dla mnie niestety:(

    OdpowiedzUsuń
  2. Wciąż jestem przy pierwszej bardzo mi się podobała ale nie wiedząc czemu nie ciągnie mnie do jej drugiej części mimo że jest już na półce.. :<

    OdpowiedzUsuń